Haberler
Haber Kaynağı Seç

 

Aslı Erdoğan, le prix de la solidarité

Même si la mobilisation pour sortir Aslı Erdoğan des prisons turques, et demander l’annulation de tous les chefs d’accusation retenus contre elle, semble plus forte à l’extérieur de la Turquie qu’à l’intérieur, l’une encourage et donne de la force à l’autre.

Tandis que se développe une mobilisation d Devamı

20.11.2016
FRANSA
Kedistan

Aslı Erdoğan’a Mektup veya Yazılı Firar

“Önyargılarıyla hapsedilen ‘vicdandır.’ Edebiyat, insana bu vicdanı kurabilmek için vardır” diye işaret ettiğin edebiyat alanında yol alıp daracık hücrenin dışına çıkabilmeye yöneldim. Meğer ne çok çıkışı varmış, tutsaklığı içselleştirmeyenlerin.

Direnişin ölümle özdeş sayıldığı
Nazi kamplarından bugüne
Gaz odalarının boğamadığı Devamı

20.11.2016
TÜRKİYE
Mehmet Yeşiltepe

Edebiyat ve vicdan


16 Ağustos’tan beri PEN Almanya ve Yazarlar Birliği olarak Aslı Erdoğan’ın tutuklanma kararının sona erdirilmesi için girişimlerde bulunuyoruz. Görünen o ki, Türkiye son yıllarda entellektüeller, yazarlar ve gazeteciler için keyifle yaşanılan bir yer olmadı. Biz, yani Almanya’da yaşayan yazarlar son yazdan beri Türkiye’deki Devamı

19.11.2016
TÜRKİYE
Imre Török

Aslı Erdoğan’a saldırmanın dayanılmaz çirkinliği


Göteborg. 15 Kasım Cezaevinde Yazarlar Günü’nde Aslı Erdoğan’ın şahsında Türkiye’de cezaevinde tutulan yazarlar gerçekliğine değiniyoruz. İsveç PEN Merkezi, Aslı Erdoğan için İsveç’in Stockholm, Uppsala, Göteborg, Vaxjö, Malmö kentlerinde okuma ve konuşmalar düzenledi.

Stockholm’deki etkinlikte Aslı Erdoğan’a verilen K Devamı

19.11.2016
TÜRKİYE
Ragıp Zarakolu

Lettre 1 — Pour la liberté d’Asli Erdogan« Quand Michelle est en marche, elle tient tête au monde entier » écrivais—tu dans Le Mandarin miraculeux.

C’est donc avec elle que je me mets en chemin.
Il serait si long, celui qui me conduirait, de ma demeure au bord des Alpes aux portes de la prison où défunte démocratie te tient au se Devamı

19.11.2016
FRANSA
Xavier Lainé


ileri

 

Haberler Biyografi Kitaplar Fotoğraflar Röportajlar Köşe Yazıları   İletişim Ana Sayfa
Design by medyanomi