Haberler
Haber Kaynağı Seç

 

Zurıh Şehir Yazarı

SON YILLARIN EN ÇOK İLGİ GÖREN YAZARI
‘’Zürih Şehri Yazarı’’ seçilen Aslı Erdoğan’ın bu kenteki ilk okuma programı olağanüstü ilgi gördü. Literaturhaus’un yaklaşık 200 kişilik salonu tamamen doldu, Türkçe ve Almancasından bölümler okunan ‘Kırmızı Pelerinli Kent’ ve ‘Mucizevi Mandarin’ büyük beğeniyle karşılandı. Osman Okkan’ın yazar üzerine hazırladığı belgeselin gösteriminden sonra Aslı Erdoğan dakikalarca alkışlandı. İfade özgürlüğü ve ayrımcılık üzerine de konuşan Erdoğan, ülkesinde yaşadıklarını anlatırken medyayı da eleştirdi.
Aslı Erdoğan, son yılların en cok ilgi gören yabancı yazarı olmasını bugüne dek İsviçre basınında ve edebiyat dergilerinde kitapları üzerine yazılmış yazılar, söyleşiler ve araştırmalar kadar, aynı gün iki büyük gazetede, NZZ (Neue Zürcher Zeitung) ve Tages Anzeiger’da yayınlanan iki ayrı portreye borçlu.
Ekte, saygın edebiyat elestirmeni, özellikle Ortadoğu edebiyatında İsviçre’nın en önemli ismi kabul edilen Angela Schader’ın NZZ’de yayınlanan yazısı sunulmuştur. Alexandra Kedves imzalı uzun yazı 8 Şubat tarihli Tages Anziger’de bulunabilir.

8.2.2012
ISVICRE


 

Haberler Biyografi Kitaplar Fotoğraflar Röportajlar Köşe Yazıları   İletişim Ana Sayfa
Design by medyanomi