Haberler
Haber Kaynağı Seç

 

Belirsizlikten rahatsızım, tutsak olmak umurumda değil

Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin yayın danışma kurulu üyesi olduğu için hapse atılan yazar Aslı Erdoğan, belirsizlikten rahatsız olduğunu, tutuklu olmanın da umurunda olmadığını söyledi.

Evrensel’de yer alan habere göre avukatı Doğuşcan Aydın Aygün’le bir mesaj ileten Erdoğan, kendisine destek verenlere teşekkür ederek, “Türkiye’de ‘hukuk’ adı altında siyasi tetikçilik artık sıradan olmuşsa, bizim artık temel kavramlarımızdan, barış gibi, dayanışma gibi, feragat etme lüksümüz kalmadı. Bunca zamandır yanımızda duran herkese çok içten teşekkür, sevgi ve saygılarımla. Hepinizi çok özledim” dedi.

‘Katliamı anmak bile suç’

Birinci yıldönümünde 10 Ekim ‘Ankara katliamı’na da değinen Erdoğan’ın mesajı, “Bir katliamı anmak ya da yazmak. Bu bile suç artık bugünlerde! Ankara Garında katledilenlerin yakınlarının, yaralıların acısını paylaşıyorum” oldu.

Ne olmuştu?

Özgür Gündem gazetesi, İstanbul 8’inci Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla ‘terör örgütü propagandası yaptığı’ gerekçesiyle geçici olarak kapatılmıştı.

‘Örgüt propagandası’, ‘örgüt üyeliği’ ve ‘halkı kışkırtmak’ suçlamaları yöneltilen Erdoğan, ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanmıştı.

10.9.2016
TÜRKİYE
Diken


 

Haberler Biyografi Kitaplar Fotoğraflar Röportajlar Köşe Yazıları   İletişim Ana Sayfa
Design by medyanomi