Haberler
Haber Kaynağı Seç

 

Frankfurt Kitap Fuarı’nda, Türkiye’de basın özgürlüğü eylemi

68. Frankfurt Kitap Fuarı’nda eylem yapan DİDF üyeleri ve Aslı Erdoğan’ın arkadaşları, Türkiye’de basına ve aydınlara yönelik baskılara dikkat çekti.

Kapanışı dün yapılan 68. Frankfurt Kitap Fuarı’nda Türkiye’de basına ve aydınlara yönelik baskılara karşı karşı eylem yapıldı.
Frankfurt DİDF üyeleri ve Yazar Aslı Erdoğan’ın arkadaşları, döviz ve afişlerle önce kitap fuarının yapıldığı binanın önünde, daha sonra ise kitap reyonlarının olduğu bölümde eylem yaptılar.

Eylemde, Almanca ve İngilizce olarak hazırlanmış “Polis devleti Türkiye”, “Basın özgürlüğü yok”, “Televizyonlar kapatıldı” dövizlerinin yanı sıra, tutuklu Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay’ın fotoğrafları taşındı.

Tüm fuar alanını ellerindeki dövizlerle gezen gruba, fuara katılan kitap severler ve yayıncılar alkışlarla destek verdi.

19 Ekim Çarşamba günü başlayan 68. Frankfurt Kitap Fuarı, pazar günü sona erdi. Kitap fuarının açışında yapılan konuşmalarda düşünce ve basın özgürlüğüne vurgu yapılmış ve Aslı Erdoğan’ın gönderdiği mektup okunmuştu. (Frankfurt/EVRENSEL)

https://www.evrensel.net/haber/293658/frankfurt—kitap—fuarinda—turkiyede—basin—ozgurlugu—eylemi

24.10.2016
TÜRKİYE
Evrensel


 

Haberler Biyografi Kitaplar Fotoğraflar Röportajlar Köşe Yazıları   İletişim Ana Sayfa
Design by medyanomi