Haberler
Haber Kaynağı Seç

 

Aslı Erdoğan için eylemler

Aslı Erdoğan’ın okurları üçüncü kez bir araya geliyor. Ayrıca ”Aslı Erdoğan okuyorum” kampanyasına da Avusturya Parlementosu’na giren ilk Türk asıllı kadın olan Alev Korun katıldı.
Aslı Erdoğan için eylemler


Özgür Gündem gazetesinin yayın danışma kurulunda yer aldığı gerekçesiyle 19 Ağustos’ta tutuklanan yazar Aslı Erdoğan’ın okurları buluşmaya devam ediyor. Üçüncüsü gerçekleşecek olan buluşmaya Türker Ayyıldız konuk olarak katılacak. Ayrıca ”Aslı Erdoğan okuyorum” kampanyasına da Avusturya Parlementosu’na giren ilk Türk asıllı kadın olan Alev Korun katıldı.

TÜRKER AYYILDIZ KONUK OLACAK

Üçüncüsü gerçekleşek olan buluşmaya dair yapılan açıklamada ”Aslı Erdoğan’ın okurları, her cumartesi farklı bir konuk ile Aslı Erdoğan edebiyatı üzerine konuştukları atölye çalışmaları düzenliyorlar. Edebiyat ve okur çevresinden katılımcıların yorumları ile eşlik ettikleri kitap incelemesinde okurlar, Aslı Erdoğan metinlerine farklı bakış açılarından bakmayı deniyorlar. Bir sonrakinin 22 Ekim’de 18.00—20.00 saatleri arasında gerçekleştirileceği atölyede yazar Türker Ayyıldız konuk edilecek” ifadeleri kullanıldı.

MİLLETVEKİLLERİ ERDOĞAN’IN KİTAPLARINI OKUDU

Viyana’da, Avusturya Parlamentosu’nda yapılan çekimlerde, aralarında Avusturya Parlamentosuna giren ilk Türk asıllı kadın olan Yeşiller Partisi’nden Alev Korun’un da bulunduğu 4 Avusturyalı kadın Milletvekili Aslı Erdoğan’ın Almancaya çevrilen 4 kitabından birer bölüm okudu.

KAMPANYA DEVAM EDİYOR


Yapılan çekimler “Aslı Erdoğan Okuyorum” kampanyasına eklenmesi için FilmMor ve Uçan Süpürge’ye gönderildi. Avusturyalı 4 kadın milletvekilinden önce de Paris Konservatuarı ve Paris Siyasal Çalışmalar Enstitüsü mezunu Fransız müzikolog Sylvie Pébrier “Mucizevi Mandarin”in Fransızcasını, Bulgar florist ve desinatör Joana Tomova da “Hayatın Sessizliğinde”nin Bulgarcasını, Alman oyuncu Berrin Lenz de “Mucizevi Mansarin”in Almancasını okuyarak kampanyaya katılmıştı.

Çekimlerin Aslı Erdoğan çıkıncaya kadar çoğalarak devam edeceği belirtildi.

http://odatv.com/asli—erdogan—icin—eylemler—2010161200.html


20.10.2016
TÜRKİYE
oda tv


 

Haberler Biyografi Kitaplar Fotoğraflar Röportajlar Köşe Yazıları   İletişim Ana Sayfa
Design by medyanomi