Haberler
Haber Kaynağı Seç

 

Okurları Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay için buluşuyor

Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay’ın çalışmalarını tanımak, anlamak ve anlatmak için her cumartesi atölye çalışmaları düzenleniyor.

Tutuklu yazar Aslı Erdoğan ve tutuklu dilbilimci Necmiye Alpay’ın şahsında düşünce özgürlüğüne sahip çıkma amaçlı düzenlenen etkinliklerden birisini de okurları gerçekleştiriyor. Her cumartesi edebiyat dünyasından bir konuk öncülüğünde Erdoğan ve Alpay’ın çok yönlü eserleri hakkında konuşmak için bir araya okurlar, 3 Aralık Cumartesi günü saat 18.00’de Kadıköy’deki 1971 Akademi Kitabevi/Cafe’de sekizinci kez buluşacaklar.

Geçtiğimiz hafta yazar Nil Sakman’ın ”Kabuk Adam’da Ötekilik: Kişisel’in Politik Niteliği” başlığındaki sunumunu dinleyen okurlar, 3 Aralık’ta da başta şiir dergiciliğinde iz bırakmış Sombahar ve Ludingirra dergileri olmak üzere Necmiye Alpay ile farklı projelerde uzun yıllar birlikte çalışmış olan Orhan Kahyaoğlu ile ”Necmiye Alpay’ın Dergicilik Serüveni ve Şiir” başlığı altında bir söyleşi gerçekleştirecekler.

Atölye çalışmalarında konukların çözümlemelerini dinleme, metinlere farklı bakış açılarından bakma ve farklı yorumlar eşliğinde fikir alış verişleri yapma olanağı elde ettiklerini belirten okurlar ”Erdoğan ve Alpay’ın eserleri ile tanışma veya eserlerini daha yakından inceleme fırsatı edinmek isteyen herkesi bekliyoruz” diyerek davetlerini yinelediler.

İrtibat için e—posta: [email protected]

Telefon: 0530 151 7921

http://www.fakirelma.com/haber/553/okurlari—asli—erdogan—ve—necmiye—alpay—icin—bulusuyor.html

1.12.2016
TÜRKİYE
Nilay Soysaldı, Fakir Elma


 

Haberler Biyografi Kitaplar Fotoğraflar Röportajlar Köşe Yazıları   İletişim Ana Sayfa
Design by medyanomi