Haberler
Haber Kaynağı Seç

 

Diyarbakır Tabip Odası’ndan Aslı Erdoğan’a ‘barış ödülü’

Diyarbakır Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası nedeniyle her yıl verdiği “Barış, Dostluk ve Demokrasi” ödülünü bu yıl yazar Aslı Erdoğan ve Dr.Serdar Küni’ye verileceğini duyurdu.

Diyarbakır Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası’nda her yıl verdiği “Barış, Dostluk ve Demokrasi” ödülünü bu yıl KHK ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi’nde “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” nedeniyle hakkında açılan soruşturmada bir süre tutuklu kalan yazar Aslı Erdoğan ile Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde görev yaptığı esnada gözaltına alınıp tutuklanan Dr. Serdar Küni’ye verecek. Evrensel’in haberine göre, 1990’lı yıllarda başlayan çatışmalardan dolayı “Barış, Dostluk ve Demokrasi” ödüllerini veredikelri Evrensel’in haberine göre, Diyarbakır Tabip Odası Genel Sekreteri Mehmet Şerif Demir, Diyarbakır Tabip Odası olarak çatışmalı dönemle beraber “Barış, Dostluk ve Demokrasi” ödüllerini vermeye başladıklarını söyledi.

Mehmet, barış için her türlü çabayı sarf edenlere atfen verilen ödül için yapılacak törende Aslı ve Dr. Serdar’ın temsilen ailelerinin yanlarında olacağını kaydederek, “Söyleyecek sözü, büyütecek umudu olan, barış ve demokrasi mücadelesinde ‘ben de varım’ diyen herkesi aramızda görmek istiyoruz” dedi.

https://www.gazetesujin.net/tr/2017/03/diyarbakir—tabip—odasindan—asli—erdogana/

6.3.2017
TÜRKİYE
Sujin


 

Haberler Biyografi Kitaplar Fotoğraflar Röportajlar Köşe Yazıları   İletişim Ana Sayfa
Design by medyanomi