Haberler
Haber Kaynağı Seç

 

Bana intihardan başka bir seçenek bırakmayacaklar mı?

Almanya’ya yolculuk etmek isterken pasaportuna da el konulan Aslı Erdoğan, ”Bana, açlık grevi ya da intihardan başka bir seçenek bırakmayacaklar mı” tepkisi gösterdi.

Özgür Gündem gazetesi soruşturması kapsamında tutuklanıp yurt dışı yasağı kararıyla tahliye edilen yazar Aslı Erdoğan, yaşadıklarına “Bana, açlık grevi ya da intihardan başka bir seçenek bırakmayacaklar mı” diyerek tepki gösterdi.

Evrensel’in haberine göre, yurtdışı yasağı kararı nedeniyle davetli olduğu festivallere ve ödül törenlerine katılamayan Aslı Erdoğan yaşadıklarını şöyle paylaştı:

“Çok iyi değilim açıkçası. Pek çok travmayı art arda yaşıyorum. Ünlü olmak da bir travmadır. Basının önüne atılmak. Her şey bitti, çıktım derken, ‘Yo’, diyorlar, ‘Bitmedi. İstediğimiz an, kedinin fareyle oynadığı gibi oynarız senle’. Adalet Yürüyüşü’ne katılıyorum, ‘Aman ne yaptın, çok kızdı sana gene’. Niye katılmayayım? Dostoyevsk’nin bir lafı vardır, çok severim ve çok doğrudur, ‘En büyük kötülüğü yaptığımız insanlardan bir de üstüne nefret ederiz.’ Bu bir psikolojik işkence. Çok ağır bir işkence. Bana, açlık grevi ya da intihardan başka bir seçenek bırakmayacaklar mı?”

Aslı Erdoğan’ın kendisine verilecek ödülü almak üzere Almanya’ya yolculuk etmek isterken geçtiğimiz gün pasaportuna el konulmuştu.

http://haber.sol.org.tr/toplum/asli—erdogan—bana—intihardan—baska—bir—secenek—birakmayacaklar—mi—208107

31.8.2017
TÜRKİYE
Sol


 

Haberler Biyografi Kitaplar Fotoğraflar Röportajlar Köşe Yazıları   İletişim Ana Sayfa
Design by medyanomi