Haberler
Haber Kaynağı Seç

 

Aslı Erdoğan için eylemler

Aslı Erdoğan’ın okurları üçüncü kez bir araya geliyor. Ayrıca ”Aslı Erdoğan okuyorum” kampanyasına da Avusturya Parlementosu’na giren ilk Türk asıllı kadın olan Alev Korun katıldı.
Aslı Erdoğan için eylemler


Özgür Gündem gazetesinin yayın danışma kurulunda yer aldığı gerekçesiyle 19 Ağus Devamı

20.10.2016
TÜRKİYE
oda tv

Vallahi manik depresif değilim!

Kaçmıştım o gün. Biraz bunalmışım attım kendimi deniz kenarına.

Yanımda iyi yürekli bir arkadaşım aklımda sevdiğim; ebruli düşler kurarken; Aslı’dan (Tohumcu) mesaj geldi “kaçacağına oturup nöbet yazısı yaz” Nöbet başladığında sıram gelince “dürt beni” demiştim.

Dürtmedi de “sobe”ledi sanki cancağzım.

Ben mavisine aldandı Devamı

20.10.2016
TÜRKİYE
Merve Engin

Aslı Erdoğan’a İsveç PEN’den ‘Tucholsky’ ödülü

İsveç PEN Yazarlar Birliği tarafından verilen ‘Tucholsky’ ödülünün sahibi Özgür Gündem’in tutuklu yayın danışma kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan oldu.

Özgür Gündem gazetesi, İstanbul 8’inci Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla ‘terör örgütü propagandası yaptığı’ gerekçesiyle geçici olarak kapatılmıştı.

‘Örgüt propagandası’, ‘ör Devamı

20.10.2016
TÜRKİYE
Diken

4 Avusturyalı Kadın Milletvekili Aslı Erdoğan’ı okudu

Avusturya Parlamentosu’nda 4 Avusturyalı Kadın Milletvekili Aslı Erdoğan’ın Almancaya çevrilen 4 kitabından birer bölüm okudu.

Viyana’da, Avusturya Parlamentosu’nda yapılan çekimlerde, aralarında Avusturya Parlamentosuna giren ilk Türk asıllı kadın olan Yeşiller Partisi’nden Alev Korun’un da bulunduğu 4 Avusturyalı Kadın Milletv Devamı

20.10.2016
TÜRKİYE
turuncu time

Frankfurt Kitap Fuarı’nda, Aslı Erdoğan’ın mektubu okundu

Frankfurt Kitap Fuarı’nın resmi açılış töreninde, müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılanan Yazar Aslı Erdoğan’ın mektubu okundu.

68. kez düzenlenen Frankfurt Kitap Fuarı’nın resmi açılış töreninde gündem, Türkiye’de ifade özgürlüğünün durumu ve aralarında Aslı Erdoğan’ın bulunduğu tutuklu yazarlardı. Törene Belçika Kralı Philippe ve Holl Devamı

19.10.2016
TÜRKİYE
Evrensel


ileri

 

Haberler Biyografi Kitaplar Fotoğraflar Röportajlar Köşe Yazıları   İletişim Ana Sayfa
Design by medyanomi