Haberler
Haber Kaynağı Seç

 

Zu nah am Feuer

In Istanbul wurde vergangene Nacht die Schriftstellerin Asli Erdogan verhaftet, weil sie für eine kurdische Zeitung arbeitete. Die so mutige wie fragile Frau war 2012 Writer in Residence in Zürich.

Das persönliche Archiv ist in der Regel Rückhalt und Stütze bei der redaktionellen Arbeit. Manchmal aber scheint von dem Material, das Devamı

17.8.2016
ALMANYA
Angela Schader

SOLIDARITÄT MIT DER VERHAFTETEN SCHRIFTSTELLERIN A. ERDOGAN

Am 16. August 2016 ist die bekannte türkische Schriftstellerin Asli Erdogan in Istanbul verhaftet worden. In einer Solidaritätsaktion ruft der sverlag dazu auf, Asli Erdogan Postkarten ins Gefängnis zu schicken. Die Schweizer Sektion von Amnesty International unterstützt diesen Aufruf.

Die Verhaftung von Asli Erdoga Devamı

16.8.2016
AVUSTURYA
Amnesti International

Zorunlu, önemli bir mektup

Bu mektup, her ne kadar kişisel görünse de, son iki haftadır geçtiğimiz sürecin bir parçası olarak aslında benden çok sizi ilgilendirmektedir. Aylar, yıllar boyu sustuktan sonra bu gün yazmamın nedeni de günümüzün vahim koşullarıdır.

Sorular:


1.Uluslararası düzeyde tanınan bir erkek yazar, söz gelimi Orhan P Devamı

9.8.2016

Kelimelerimiz uçurum olmuş

Elimizi tutan herkesin bileğini keserek, bizi onlardan koparamazsınız. Aslı Erdoğan’ın köşesi, onun fiziki yokluğunda ‘kopyası’ olmayan suretleriyle size dert olmaya devam ediyor.

Aslı Erdoğan, Necmiye Alpay ve nicesi…

Her gün eklenerek uzayan utanç listesi…

Lakin aramızdan çektiğiniz insanlarla, yıkılmayan bi Devamı

12.1.2016
TÜRKİYE
Aylin Akça

Den mirakulose mandarinen


Framlingskap utan granser
For ett decennium sedan fick den turkiska forfattaren Asli Erdogan sitt genombrott i hemlandet med romanen ”Staden med den roda kappan”, och sedan dess har hon kommit att betraktas som en av de tongivande rostema i sin generation. Berattelsen ar forlagd till Rio de Janeiro &# Devamı

1.1.2016
ad


ileri

 

Haberler Biyografi Kitaplar Fotoğraflar Röportajlar Köşe Yazıları   İletişim Ana Sayfa
Design by medyanomi