Haberler
Haber Kaynağı Seç

 

Her gün muhakkak

At izi it izine karışmış dedi biri geçen. Kahkahamız geldi ama atmadık. Ağzımız meşgul, durmadan çiğniyoruz. Çene hareketi iyi gelir, diyorlar. Beyne kan gider. Hafıza oksijenle ışır. Uyanık ve dinç kalırsın. Ayrıca ağız meşgulken kahkaha atmak; solunum, karın, sırt ve yüz kaslarını öyle hoplatıp diyaframı o denli titretmek iyi sonuç ve Devamı

21.9.2016
TÜRKİYE
Birgül Oğuz

Aslı’ya kartpostal atmayacağım…

İnsan olarak bir zaafımız var. Acı veren bir olay karşısında infiale kapılıp analitik düşünme gücümüzü yitiriyor, olayın duygusal yönüne saplanıp kalıyoruz. Aslı tutuklandığından beri sosyal medyada yazılıp paylaşılanları izlediğimde yine bunu görüyorum.

Doğrudur, Aslı fazlasıyla kırılgan ve hassas bir insan. Evet, Aslı’nın Devamı

21.9.2016
TÜRKİYE
Neslihan Önderoğlu

Corine Mauch erhält Post von der Türkei

«Volksverhetzung» und «Propaganda für eine illegale Organisation» soll Asli Erdogan betrieben haben. Das zumindest werfen die türkischen Behörden der seit Mitte August inhaftierten Schriftstellerin wegen ihrer Arbeit für die prokurdische Tageszeitung «Özgur Gündem» vor.

Die Festnahme sorgte international für Empörung Devamı

20.9.2016
ALMANYA
Fabian Baumgartner

Svenska PENs Tucholskypris 2016 går till Aslı Erdoğan

Svenska PEN tilldelar 2016 års Tucholskypris till den turkiska författaren Aslı Erdoğan.
Motiveringen lyder: ”För ett nyskapande författarskap där språket självt strävar efter att bryta upp de alltför små sanningarnas fängelse.”

Aslı Erdoğan, född 1967 i Istanbul, är en turkisk författare och människorättsaktivist. Hon räknas Devamı

20.9.2016
İSVEÇ
Svenska

Başkalarının felaketi

Camus’nün “Veba” romanında günün birinde fareler lağımlardan, kalorifer dairelerinden çıkıp sokaklarda patır patır ölmeye başlar. Başlangıçta kapıcılardan başka kimsenin ciddiye almadığı bu garip hadise, zamanla ciddi boyutlara ulaşır. Şehirde korkunç şeyler vuku bulmaktadır. En nihayet hızla yayılan bir mikrop neticesinde insanlar da ölmey Devamı

19.9.2016
TÜRKİYE
Nermin Yıldırım


ileri

 

Haberler Biyografi Kitaplar Fotoğraflar Röportajlar Köşe Yazıları   İletişim Ana Sayfa
Design by medyanomi